Share This Post

Wieści z branży gier

Wycieczka po Luwrze z Nintendo

Wycieczka po Luwrze z Nintendo

Od przeszło roku, miliony turystów odwiedzających Luwr, słynną paryską galerię sztuki, mają możliwość wypożyczenia 3DSa ze specjalnym oprogramowaniem. Jest to interaktywny przewodnik, który ma dostarczać informacji zwiedzającym i poszerzać ich doświadczenia.

Nintendo 3DS Guide: Louvre oferuje możliwość przyjrzenia się wiszącym w galerii obrazom z bardzo bliska, dzięki zawartym w nim setkom zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Rzeźby, których normalnie nie da się obejrzeć ze wszystkich stron, mają w programie swoje trójwymiarowe kopie, do zbadania za pomocą 3DSa. Oprócz tego w systemie znajduje się mapa (informująca turystów o ich położeniu – dbają o to rozmieszczone w Luwrze nadajniki), mnóstwo trójwymiarowych zdjęć oraz przewodnik głosowy. W poniższym filmie Satoru Iwata i Shigeru Miyamoto z Nintendo przechadzają się po pustym Luwrze właśnie z tą aplikacją.

Jak dowiadujemy się z drugiej części filmu, już od 2 grudnia również osoby, które nie mają okazji odwiedzić najbardziej znanej galerii na świecie będą mogły przeżyć wycieczkę po niej. A to dlatego, że Nintendo 3DS Guide: Louvre trafia do Nintendo eShop w cenie 19,99$. Co ważne, wersja zakupiona w ten sposób zadziała także, jeżeli jednak zdecydujemy się zobaczyć Luwr na żywo.

Powstanie również pamiątkowa edycja pudełkowa aplikacji, do kupienia jedynie w sklepie Luwru.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.