Share This Post

Wieści z branży gier

Integracja z Twitchem w nowym Minecrafcie

Integracja z Twitchem w nowym Minecrafcie

Mojang poinformował na swojej stronie internetowej, że w przyszłym tygodniu ma zostać udostępniona stabilna wersja 1.7.3 gry Minecraft. Będzie umożliwiała m.in. łatwe udostępnianie swojej rozgrywki w serwisie Twitch.

minecraft

Funkcja ta, będąca elementem partnerstwa Mojangu z serwisem Twitch, została ogłoszona już podczas konwentu Minecon, na początku listopada. W piątek, 6 grudnia, udostępniono do pobrania zawierającą tę funkcję wersję pre-release, którą można przetestować, wybierając w ustawieniach gry instalację „snapshotów” – eksperymentalnych wersji rozwojowych mogących zawierać błędy.

Przed rozpoczęciem streamowania, należy połączyć swoje konto Mojang z kontem w serwisie Twitch. Następnie wystarczy sprawdzić i ewentualnie skorygować ustawienia jakości w opcjach gry. Klawisz F6 rozpoczyna streamowanie. Opcja jest dostępna tylko dla systemów Windows od Visty oraz OS X od wersji Lion (10.7) wzwyż.

Oprócz integracji z serwisem Twitch, nowa wersja naprawia błędy z przy ustawieniu odległości renderowania powyżej wartości 8. Twórcy gry zapewniają także, że naprawiono wiele innych bugów i lepiej ją zoptymalizowano.

Źródło: Mojang