Share This Post

Wieści z branży gier

Minecraft na PS3 nadejdzie już w tym tygodniu

Minecraft na PS3 nadejdzie już w tym tygodniu

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano dziś informację mówiącą, że Minecraft w wersji dla PlayStation 3 będzie miał swoją premierę już w tę środę, 18.12.2013.

PlayStation 3 nie jest jedyną konsolą Sony, na której wydane zostanie najbardziej znane dzieło szwedzkiego Studia Mojang – Minecraft trafi również na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Oba wydania powstają równolegle, aczkolwiek dokładne daty nie zostały jeszcze podane; więcej informacji możemy oczekiwać po Nowym Roku.

Minecraft: PlayStation 3 Edition nie będzie się praktycznie niczym różnił od wersji na Xboxa 360. Obie wersje będą równocześnie rozwijane. Za konsolowy port gry odpowiada brytyjskie studio 4J.

Wczoraj informowaliśmy, że sprzedano dotychczas ponad 13 milionów kopii Minecrafta na PC oraz 10 milionów na Xboxa 360. Po doliczeniu egzemplarzy sprzedanych na urządzenia mobilne otrzymamy zawrotną liczbę 30 milionów sprzedanych kopii gry, do których zapewne wkrótce dołączą kolejne miliony kopii gry, sprzedanych na konsole Sony.

Źródło: blog.eu.playstation.com