Share This Post

muzeum-gier.pl

„Blog” muzeum-gier.pl otwarty!

Muzeum Wita!

Witamy na „blogu” Wirtualnego Muzeum Gier Wideo serwisu arhn.eu. W tym miejscu będziemy informować o postępach przygotowywania kolejnych eksponatów do ekspozycji oraz o rozwoju naszego projektu.NES

W tym momencie pracujemy w pocie czoła nad uruchomieniem strony www muzeum oraz pierwszej strony eksponatu. Najnowsze „posty” dostępne będą na stronie głównej serwisu arhn.eu oraz (wkrótce, teraz jest tam tylko leniwa lista postów) pod adresem http://muzeum-gier.pl/blog/

Skorzystam z okazji przecięcia inauguracyjnej wstęgi, by odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania względem projektu.

Czym będzie Wirtualne Muzeum Gier Wideo?
W początkowej fazie (tj. przez pierwszych kilka lat) planem projektu muzeum jest skatalogowanie naszej prywatnej kolekcji konsol, komputerów i akcesoriów i opublikowanie jej w sieci. Posiadamy ponad 100 potencjalnych eksponatów. Mamy więc zajęcie na dłuuugi czas. Do czasu, gdy uporamy się z urządzeniami w naszej kolekcji, prawdopodobnie zdąży się ona podwoić. Dlatego też ciężko snuć nam jakieś daleko idące plany niezwiązane z naszymi eksponatami.

Jak to „pierwszych kilka lat”?
Muzeum to pomysł długofalowy. Nie jesteśmy ludźmi o słomianym zapale. Wiemy ile czasu i wysiłku potrzeba, by przygotować każdą stronę eksponatu. Przyjmujemy więc taktykę żółwia ścigającego się z zającem. Będziemy aktualizować muzeum nie częściej niż raz na parę tygodni. Każda aktualizacja będzie jednak znacząca. Planem nie jest „wybicie się” czy „promocja” serwisu, ale utworzenie spójnego, bogatego źródła informacji o sprzęcie. Nigdzie się nam nie spieszy.
Do częstszego kontaktu z czytelnikami posłuży nam ten miniblog.

Dlaczego „muzeum”?
Dobre muzeum charakteryzuje się tym, że odwiedzający jest czynnym uczestnikiem. W naszym wirtualnym muzeum użytkownicy będą brali czynny udział w doświadczaniu urządzeń. I to bez wychodzenia z domu. Wszystko stanie się jasne, gdy do internetu trafi pierwsza strona eksponatu.
Zelda
Czemu otwieracie puste muzeum zamiast najpierw wypełnić je treścią?
Nawiązując do odpowiedzi na pierwsze pytanie – ponieważ jest to projekt, który planujemy ciągnąć latami. Możemy albo przez 18 miesięcy mówić, że „się robi” i nie pokazać nic, albo zacząć od zera i systematycznie wypełniać wirtualne półki eksponatami. Wolimy tę drugą opcję.

Czemu muzeum powstaje pod sztandarem arhn.eu?
Moja kolekcja, mój prywatny serwis. Odpowiedź chyba nasuwa się sama? arhn.eu jako jednostka nie jest własnością żadnej korporacji, a moim prywatnym serwisem. Dość rozbudowaną „stroną domową”. Wykorzystuję ją jako parasol dla wszystkich moich projektów związanych z graniem. Było tak przez ostatnie 7 lat i nie widzę powodu dla którego miałbym to zmieniać.

Jeżeli Twoim zdaniem robię to dla sławy i pieniędzy, to też nie widzę w tym nic złego. 🙂 Jestem dorosłym człowiekiem, który ma do wykarmienia rodzinę. Ciężko pracuję na każdą zarobioną złotówkę. Sławę możecie sobie zatrzymać, pieniądze zawsze się przydadzą.

Dlaczego nie połączycie sił z innymi tego typu projektami?
Ależ łączymy. WMGW to piękna kolaboracja redakcji arhn.eu z paroma partnerami, którzy będą ogłaszani wraz z odsłonięciem kolejnych eksponatów. Jest wiele podobnych inicjatyw w kraju i za granicą i bardzo cieszymy się z wizji potencjalnej współpracy. W tym momencie jednak naszym priorytetem jest skatalogowanie kolekcji posiadanych przez nas eksponatów.

Kiedy premiera?
Chcielibyśmy, by pierwszy eksponat trafił do wirtualnego muzeum jeszcze w styczniu.

Zachęcam was do zadawania kolejnych pytań!
3DS XL

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.