Share This Post

Wieści z branży gier

Długo oczekiwane zmiany wreszcie w SimCity

Wsiadaj, jedziemy na główną.

Pamiętacie co mówił Archon w swojej recenzji SimCity? Że jeśli w 2014 roku Maxis nie wyda jeszcze łatki umożliwiającej granie bez sieci, to mamy trzymać się od tego tytułu z daleka. Chyba posłuchali.

Wraz z łatką numer 10, która zostanie udostępniona do pobrania w bliżej nieokreślonej przyszłości, do gry dumnie wkroczy tryb dla jednego gracza. Stworzone w nim miasta będą zapisywanie lokalnie na dysku twardym. Sama gra oczywiście również przestanie potrzebować połączenia z siecią do działania, choć rzecz jasna będzie ono niezbędne, jeżeli będziemy chcieli zagrać w tryby online. Wszelkie dane zapisane wcześniej na serwerach Origin nie znikną i ciągle będzie można rozwijać miasta zapisane przed łatką.

Wsiadaj, jedziemy na główną.

Tryb offline to także kolejna dobra wiadomość dla modderów. Wczoraj ogłaszaliśmy, że będą mogli tworzyć, pod pewnymi warunkami, modyfikacje do gry sieciowej. Wraz z nową aktualizacją zyskują jednak całkowitą dowolność w tworzeniu, bo w końcu wszystkie dane z trybu dla pojedynczego gracza pozostają na jego dysku. To oznacza, że możemy się spodziewać wysypu nawet całkowicie zmieniających zasady rozgrywki modów.

Źródło: Blog SimCity

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.