Share This Post

Wieści z branży gier

Next Level Games od teraz tworzy tylko dla Nintendo

Next Level Games od teraz tworzy tylko dla Nintendo

Pewnie niewielu kojarzy nazwę tego studia, chociaż pewnie jeśli wspomnieć, że są to twórcy Luigi’s Mansion 2, to już co nieco się wyjaśnia.W wywiadzie dla Gamasutry Jason Carr – współzałożyciel studia – stwierdził, że „teraz robią wyłącznie gry dla Nintendo”.

Next Level Games współpracę z japońską firmą rozpoczęło już w czasach Gamecube’a, gdy stworzyli zręcznościową piłkę nożną z Mario. Od tamtego czasu wyprodukowali kilka produkcji na różne konsole Nintendo, ale także na inne platformy, m. in. Captain America: Super Soldier czy Transformers: War For Cybertron. Gry te nie były raczej wybitnymi pozycjami, co w wywiadzie podkreślają sami twórcy. Z ich strony padło także stwierdzenie, że to głównie wina robienia zbyt wielu produkcji naraz, dlatego wolą się skupić na współpracy z Nintendo, zwłaszcza gdy daje im ono coraz lepsze licencje.

Na koniec, dla przypomnienia co naprawdę potrafi Next Level Games, możecie zapoznać się z naszą recenzją ich ostatniej produkcji na konsolę Nintendo – Luigi’s Mansion 2.

Źródło: Gamasutra