Share This Post

Wieści z branży gier

Microsoft przejmuje prawa do marki Gears of War

Aftermath gears of war

Dziś Microsoft ogłosił, że nabył prawa do marki Gears of War od studia Epic Games, wraz z prawami do wszystkich istniejących i przyszłych gier.

Gears of war logo
Dodatkowo, potwierdzono, że kanadyjskie studio Black Tusk zajmie się produkcją nowych gier z serii Gears of War, a Rod Fergusson, były dyrektor ds. produkcji w Epic Games, dołączy do Microsoftu i odegra kluczową rolę w rozwoju marki. Marka Gears of War ma bardzo wielu fanów na całym świecie, sprzedano ponad 22 miliony egzemplarzy gier z serii, generując ponad miliard dolarów zysku.

Dlaczego Microsoft postanowił przekazać tak ważną markę pod skrzydła niesprawdzonemu dotychczas studiu? Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Studios, odpowiada: „Black Tusk zebrało światowej klasy zespół z wielkim doświadczeniem w tworzeniu shooterów. Jestem pewien, że pod przewodnictwem Hanno Lemkego i Roda Fergussona i pozostałych liderów studia, Black Tusk jest dobrze przygotowane na poprowadzenie dalszego rozwoju serii Gears of War.”

Hanno Lemke, dyrektor w Microsoft Studios, ma nadzieję, że ekipa bedzie mogła podzielić sie ze światem jakimikolwiek informacjami na temat nowych „Gearsów” jeszcze w tym roku.

Źródło: news.xbox.com