Share This Post

Wieści z branży gier

Morrowind na silniku Skyrima wygląda naprawdę nieźle!

Morrowind na silniku Skyrima wygląda naprawdę nieźle!

Skywind to projekt mający na celu przeniesienie świata i fabuły dość leciwego już The Elder Scrolls III: Morrowind na silnik graficzny Creation Engine, wykorzystywany przez piątą część serii – Skyrim. W najnowszym filmie możemy poznać kulisy produkcji modyfikacji.

Twórcy Skywinda mają już niezłe doświadczenie w łączeniu gier z serii TES. Są autorami m.in MorrObliviona – modyfikacji do poprzedniej części The Elder Scrolls. W tworzenie modyfikacji włożono naprawdę wiele pracy – odbudowano i ulepszono świat, stworzono nowe modele i animacje postaci, oprawa dźwiękowa również została odnowiona. Dla przykładu – nad samymi głosami i dialogami w grze pracowało około 30 osób. Trzeba przyznać, że warto było. Modyfikacja prezentuje się olśniewająco. Zobaczcie sami.

Skywind nie jest oczywiście jeszcze ukończony, jednak już teraz można go pobrać i wypróbować. Aby uruchomić modyfikację, będziemy potrzebowali zarówno Skyrima, jak i Morrowinda wraz z dodatkami. Wszelkie instrukcje dotyczące instalacji i pobierania są dostępne na stronie twórców.

Źródła: MorrOblivion, VG247