Share This Post

Wieści z branży gier

Nowa PlayStation Vita już za tydzień w Europie

vitaslim

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy o organizowanym przez Sony spotkaniu, na którym miało dojść do „najcieńszej” w historii firmy zapowiedzi. Spekulowano wtedy między innymi o możliwości pojawienia się PS Vita TV na Europejskim rynku. Dziś jednak wszystko się wyjaśniło.

Nowy model PlayStation Vita jest 20% cieńszy od poprzedniego oraz 15% lżejszy. Wyświetlacz OLED z poprzedniej wersji konsolki zastąpiony został ekranem LCD. DElikatnie zmieniono również kształt konsoli oraz przycisków start i select, które są teraz okrągłe i łatwiejsze do wciskania. Model PCH-2000 wyposażony zostanie w 1 Gb pamięci wewnętrzenej, służący do przechowywania zapisów stanów gier.

Dwie diody na górze służyć bedą do wskazywania stanu urządzenia i informowania o powiadomieniach. Wymieniono również port u dołu konsoli służący do ładowania urządzenia i transferu danych z komputera – z nietypowej wtyczki na Micro USB. Bateria w nowej Vicie pozwoli na cztery do sześciu godzin grania, czyli o godzinę więcej, niż pozwalał na to poprzedni model. Konsola zadebiutuje w Europie 7 lutego, w cenie 180 funtów, czyli około 920 zł. Poniższy, przygotowany przez PlayStation Access film prezentuje porównanie obu dostępnych modeli konsol. Tutaj można znaleźć oficjalny unboxing brytyjskiej wersji konsoli.