Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Nowa PlayStation Vita już za tydzień w Europie

vitaslim

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy o organizowanym przez Sony spotkaniu, na którym miało dojść do “najcieńszej” w historii firmy zapowiedzi. Spekulowano wtedy między innymi o możliwości pojawienia się PS Vita TV na Europejskim rynku. Dziś jednak wszystko się wyjaśniło.

Nowy model PlayStation Vita jest 20% cieńszy od poprzedniego oraz 15% lżejszy. Wyświetlacz OLED z poprzedniej wersji konsolki zastąpiony został ekranem LCD. DElikatnie zmieniono również kształt konsoli oraz przycisków start i select, które są teraz okrągłe i łatwiejsze do wciskania. Model PCH-2000 wyposażony zostanie w 1 Gb pamięci wewnętrzenej, służący do przechowywania zapisów stanów gier.

Dwie diody na górze służyć bedą do wskazywania stanu urządzenia i informowania o powiadomieniach. Wymieniono również port u dołu konsoli służący do ładowania urządzenia i transferu danych z komputera – z nietypowej wtyczki na Micro USB. Bateria w nowej Vicie pozwoli na cztery do sześciu godzin grania, czyli o godzinę więcej, niż pozwalał na to poprzedni model. Konsola zadebiutuje w Europie 7 lutego, w cenie 180 funtów, czyli około 920 zł. Poniższy, przygotowany przez PlayStation Access film prezentuje porównanie obu dostępnych modeli konsol. Tutaj można znaleźć oficjalny unboxing brytyjskiej wersji konsoli.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.