Share This Post

Wieści z branży gier

Pierwszy epizod Unearthed: Trail of Ibn Battuta na Steam

Pierwszy epizod Unearthed: Trail of Ibn Battuta na Steam

Arabia Saudyjska do niedawna mogła się pochwalić różnymi osiągnięciami, ale nie grami komputerowymi. Zmieniło się to w zeszłym roku wraz z premierą pierwszego epizodu Unearthed: Trail of Ibn Battuta stworzonego przez studio Semaphore.

Nie wszystko poszło tak gładko, jak przewidywali to twórcy – z długiej listy platform docelowych tylko część faktycznie otrzymała swoje wydanie gry. W zeszłym roku recenzowaliśmy na przykład wersję na PS3.

Nie oznacza to jednak, że się zrazili – przez cały rok, oprócz prac nad drugim odcinkiem, trwało przygotowywanie patcha, który poprawiłby, nie ukrywajmy, dość pokaźną liczbę błędów i niedoróbek produkcji. Tak powstała Złota Edycja, którą już od jakiegoś czasu można pobrać na urządzenia z iOS, a kilka godzin temu trafiła do serwisu Steam.

Nie jest to zwykły patch – nie tylko naprawia błędy edycji podstawowej, ale nawet zupełnie przebudowuje niektóre sekcje. W dodatku twórcy chwalą się sporą liczbą graficznych usprawnień, więc jest nadzieja, że na pecetach gra będzie wyglądać lepiej niż na konsoli.

 

Czy warto? Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć – sprawdźcie wspominaną już recenzję. Warto jednak zauważyć, że do 10 stycznia gra będzie dostępna w promocyjnej cenie 3,19 euro.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.