Share This Post

Wieści z branży gier

Planetside 2 na PS4 jak wersja na PC z maksymalnymi ustawieniami grafiki

Planetside 2

Wersja na konsolę PlayStation 4 ma być niemal identyczna ze swoim pecetowym odpowiednikiem, nie licząc interfejsu użytkownika.

Matt Higby, jeden z producentów gry, w wywiadzie z serwisem GameZone stwierdził, że jeśli włączymy wersję dla PC z ustawieniami graficznymi na poziomie „Ultra”, to gra będzie wyglądała tak, jak na konsoli.

Na PlayStation 4 mają pojawić się nowe funkcje, ekskluzywne dla tego urządzenia. Gracze będą mogli wykorzystać na przykład dotykowy panel zamontowany w kontrolerze. Nie mogło oczywiście zabraknąć opcji Remote Play, umożliwiającej rozgrywkę za pomocą konsoli PlayStation Vita.

Nie jest znana dokładna data debiutu konsolowej wersji gry. Nieoficjalnie mówi się o początku roku. Wiemy natomiast, że nie będzie można prowadzić rozgrywek między platformami – serwery będą oddzielne dla wersji PC i PS4. Jak wiadomo, gry free-to-play, do których należy Planetside 2, nie wymagają subskrypcji PlayStation Plus.

Planetside 2 zadebiutowało w wersji na komputery PC już w listopadzie 2012 roku. Tytuł to remake pierwszej części FPS-a z 2003 roku, Gra jest darmowa, można ją pobrać z oficjalnej strony.

Źródło: Eurogamer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>