Share This Post

Wieści z branży gier

PlayStation 4 dostanie wsteczną kompatybilność

PlayStation 4 dostanie wsteczną kompatybilność

Zapowiedziane niedawno PlayStation Now ożywiło w graczach pamiętających PS1 i PS2 nadzieję na pogranie w produkcje z dawnych lat na nowej konsoli.

Jak się jednak okazuje, ta „chmurowa” usługa nie jest jedynym asem w rękawie Sony jeśli chodzi o odtwarzanie hitów sprzed lat. Przez lata firma pracowała nad programową emulacją konsol z poprzednich generacji, co widzieliśmy już na PS3, które odtwarzało zakupione w PS Store gry z PS1 i PS2. Jak się okazuje, PlayStation 4 również ma mieć taką możliwość. Stare gry mają wyglądać za to o wiele lepiej niż na PS3, dzięki temu, że będą faktyczne renderowane w HD, a nie tylko skalowane do odpowiedniego rozmiaru. Doświadczenia wizualne będą więc bardziej zbliżone do emulacji na komputerze niż podłączenia starej konsoli do telewizora.

Nie wiadomo wiele więcej o tej opcji. Nie wiemy czy będzie odtwarzać tylko gry z dystrybucji cyfrowej czy może i ich fizyczne kopie. Nie wiemy nawet kiedy możemy spodziewać się patcha wprowadzającego emulację. Kiedy by to jednak nie było, usługa zapowiada się świetnie i zwiastuje gwałtowne poszerzenie się biblioteki gier na PS4.

Źródło: eurogamer.pl

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.