Share This Post

Wieści z branży gier

Quake Live teraz z samodzielnym klientem

Quake Live

Quake Live to darmowa, sieciowa gra FPS, będąca zmodyfikowaną wersją kultowej Quake III Arena. Do niedawna była dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Teraz do jej uruchomienia jest niezbędne zainstalowanie oddzielnego klienta.

Quake Live

Firma Bethesda poinformowała, że statystyki i profile każdego gracza zostaną automatycznie przeniesione do nowej wersji gry. Quake Live to także w dalszym ciągu gra typu freemium. Dodatkowe subskrypcje Premium i Pro zapewniają dostęp do dodatkowych aren, czy nagród. Ważną zmianą jest umożliwienie graczom, którzy mają wykupiony abonament, tworzenia meczy dla wszystkich (nawet grających w pełni za darmo). Dzięki temu siedem trybów, które wcześniej było dostępne tylko dla wnoszących miesięczną opłatę, stanie się dostępne dla każdego.

Poinformowano również, że gra będzie dostępna jedynie dla systemu Windows w wersji XP lub nowszej. Użytkownicy Linuksa i OS X będą mogli uruchomić ją jedynie techniką emulacji lub wirtualizacji systemu Microsoftu (co według twórców jest możliwe).

Grę można pobrać z oficjalnej strony.

Źródła: Eurogamer, BethBlog