Share This Post

muzeum-gier.pl

Rusza muzeum-gier.pl

Muzeum Gier

Jesteśmy gotowi, by zaprezentować Wam nasz najnowszy projekt! Zapraszamy do Wirtualnego Muzeum Gier Wideo!Kontroler konsoli NES
Bez czerwonych dywanów, wielkich akcji reklamowych, niedotrzymanych obietnic i narodowych ściep.

Na stronie muzeum-gier.pl pojawiła się właśnie pierwsza ekspozycja. W ramach etapu pilotażowego przedstawiamy w niej kultową konsolę Nintendo Entertainment System.

Na temat założeń projektu informowaliśmy już kilka tygodni temu, ale dla przypomnienia:

Darmowe

Wirtualne Muzeum Gier jest naszym prywatnym projektem mającym na celu skatalogowanie i udostępnienie na darmowej licencji ekspozycji dotyczących wszelakiego sprzętu związanego z szeroko pojętą „kulturą” gier wideo. Muzeum budowane jest w oparciu o naszą własną kolekcję składającą się z setek obiektów – konsol, akcesoriów i komputerów osobistych. Strona www rozwijana jest ze środków własnych oraz z pomocą przyjaciół serwisu. Nie wyświetlamy na niej reklam.

Interaktywne

Uważamy, że dobre muzeum powinno angażować odwiedzających i pozwalać im na aktywne uczestnictwo. Jest to szczególnie ważne w medium tak interaktywnym. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by podstrony każdego z przedmiotów umożliwiały wzięcie udziału w ich doświadczaniu. Strona pierwszego eksponatu – konsoli NES – zawiera więc nie tylko zdjęcia, teksty czy linię czasu, ale również fotografię 360° umożliwiającą manipulowanie konsolą, animację wyjaśniającą zasadę działania „Zappera”, a nawet pełnoprawny emulator zawierający zestaw legalnego oprogramowania obrazującego zakres możliwości konsoli. Z czasem ekspozycja poszerzana będzie również o kolejne elementy.

Bez haczyków

Kolejne eksponaty dodawane będą do muzeum co kilka tygodni. Muzeum jest i pozostanie darmowe oraz otwarte jako źródło informacji. Rozumiemy jednocześnie, że we wczesnej fazie istnienia nie obejdzie się bez drobnych wpadek technicznych i merytorycznych. Będziemy starać się korygować je na bieżąco.

Na sporo pytań dotyczących projektu odpowiedzieliśmy pod tym linkiem, ale cały czas zachęcamy do zadawania kolejnych!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.