Share This Post

Wieści z branży gier

Sly Cooper pojawi się na wielkim ekranie

Sly Cooper pojawi się na wielkim ekranie

Sony jest w posiadaniu tylu sympatycznych, kreskówkowych bohaterów, że nie dziwi na przykład zeszłoroczna zapowiedź filmu z Ratchetem i Clankiem. Okazuje się jednak, że to nie jednorazowa próba, bo dzisiaj zapowiedziano kinową wersję przygód innych postaci.

Sly Cooper i jego gang, bohaterowie czterech gier pojawiających się na PS2 i PS3, wystąpią w animowanym filmie kinowym, który ma mieć premierę w 2016 roku. Za produkcję odpowiedzialne będzie to samo studio, co za ekranizację przygód Ratcheta i Clanka – Rainmaker Entertainment – a na razie przedstawiło gotowy trailer produkcji.

Jak widać styl graficzny mocno odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w grach. Jest nieco bardziej „realistycznie” (jeśli można tak powiedzieć o filmie z gadającymi szopem i żółwiem nieznacznie odstającymi wzrostem od różowego hipopotama) i nie ma śladu po komiksowych inspiracjach growych pierwowzorów, ale taki kierunek może się podobać. Moim jedynym zarzutem jest dodanie Bentleyowi zębów – jakoś mi to nie pasuje do żółwia.

Przejdźmy jednak do fabuły. Z oficjalnego komunikatu wynika, że film będzie opierał się o wydarzenia z pierwszej odsłony serii – młody Sly dowie się, że pochodzi z długiej linii wybitnych złodziei, a cała wiedza dotycząca tego fachu znajduje się w Thievius Raccoonus – księdze, której fragmenty posiadają najwięksi przestępcy z różnych zakątków świata. Naturalnie postanowi znaleźć wszystkie jej części, poznać sztuczki swoich przodków i dokopać arcyprzestępcy – Clockwerkowi.

Film ma się ukazać również w wersji 3D, również powyższy trailer ma niedługo pojawić się w wersji dla fanów obrazów wychodzących z monitora. Pozostaje czekać na więcej informacji, a jeżeli będą wydawane tak hojnie jak te o Ratchecie i Clanku, to może to trochę potrwać.

Źródło: Blog PlayStation

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>