Share This Post

Wieści z branży gier

Sprzedano milion egzemplarzy Minecrafta na PS3

Sprzedano milion egzemplarzy Minecrafta na PS3

Studio Mojang poinformowało na oficjalnej stronie, że sprzedaż gry w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3 osiągnęła milion kopii.

Minecraft

Do osiągnięcia pięciocyfrowego wyniku gra potrzebowała nieco ponad pięciu tygodni (miała swoją premierę 17 grudnia). Dla porównania – wersję Xboksowa, która zadebiutowała w maju 2012 roku, sprzedano w takiej ilości już w ciągu 5 dni od premiery, a już w grudniu jej sprzedaż przekroczyła już 10 milionów kopii.

Nie jest gorzej, gdy mówimy o wersji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Już w maju tamtego roku poinformowano o przekroczeniu bariery 10 milionów sprzedanych egzemplarzy Minecraft Pocket Edition.

Jeśli chodzi o wersję gry przeznaczoną na komputery osobiste, to zainteresowanie nią wciąż jest duże. W ciągu ostatnich 24 godzin tytuł zakupiły 20,444 osoby, a od momentu premiery zrobiło to już 13,932,208 ludzi.

Trwają również prace nad wersjami gry na PlayStation Vita oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Jeszcze w tamtym roku pojawiły się plotki o planach związanych z Wii U, jednak od tamtego czasu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego na temat Minecrafta dla produktu Nintendo.

Źródło: VG247, Mojang