Share This Post

Wieści z branży gier

Steam umożliwia już samodzielne anulowanie zamówień przedpremierowych

Steam umożliwia już samodzielne anulowanie zamówień przedpremierowych

W tym tygodniu Valve ułatwiło anulowanie pre-orderów w serwisie Steam. Użytkownicy mogą tego dokonać jednym kliknięciem. Dotychczas trzeba było zgłaszać sprawę do pomocy technicznej, co było czasem dosyć czasochłonne.

W ostatnich dniach wielu użytkowników platformy Steam zauważyło pojawienie się tej opcji i nie omieszkało pochwalić się dostępem do niej na forach.

Opcja zwrotu pieniędzy w serwisie Steam

Zgodnie z informacjami podawanymi przez ValveTime, na liście transakcji w serwisie, przy pozycjach, które jeszcze nie miały swojej premiery pojawi się przycisk „Refund an item”. Jego wciśnięcie spowoduje usunięcie zamówionego przedpremierowo tytułu z biblioteki gier oraz zwrócenie pieniędzy do portfela Steam. Jeśli użytkownik będzie chciał, by pieniądze zostały zwrócone na jego konto, będzie musiał skorzystać z tradycyjnej opcji zgłoszenia sprawy do pomocy technicznej.

Do podobnych opcji mają już dostęp użytkownicy platform Origin i GOG.com, jednak na nieco innych zasadach. W pierwszym przypadku można domagać się zwrotu do 24 godzin od pierwszego uruchomienia tytułu. GOG zwraca natomiast pieniądze przy problemach technicznych z grami.

Źródła: ValveTime, Eurogamer