Share This Post

Wieści z branży gier

Tomb Raider zaczął zarabiać dopiero pod koniec 2013 roku

Tomb Raider zaczął zarabiać dopiero pod koniec 2013 roku

Producent wykonawczy najnowszej części serii, Scot Amos z Crystal Dynamics, w wywiadzie z serwisem Eurogamer zdradził nieco szczegółów dotyczących finansowej strony produkcji. Okazuje się, że nie było łatwo…


Tomb Raider

Oczekiwana przez wydawcę sprzedaż w pierwszym miesiącu od premiery miała kształtować się na poziomie 5-6 milionów egzemplarzy. Rzeczywistość okazała się jednak trochę bardziej brutalna – w tym czasie sprzedano jedynie 3,4 miliona sztuk gry.

Okazało się, że gra przekroczyła granicę rentowności dopiero w końcówce ubiegłego roku. Amos zapewnił, że jest to zasługa każdej z wersji, zarówno pecetowej, jak i tych na konsole PS3 i Xbox 360.

Producent zdradził także, że pomysł stworzenia portów tytułu na konsole nowej generacji to nie wymysł wydawcy – Square Enix. To twórcy wyszli z pomysłem stworzenia takich wersji gry, zaraz po nieoficjalnych informacjach o premierach next-genów, gdy wyniki finansowe i sprzedażowe nie były jeszcze znane.

W poprawie wyników finansowych firmy ma pomóc między innymi Tomb Raider: Definitive Edition. Gra zadebiutuje już 31 stycznia na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródła: Eurogamer, VG247

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>