Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Wyniki sprzedaży PS4 w Wielkiej Brytanii lepsze od Xbox One

Wyniki sprzedaży PS4 w Wielkiej Brytanii lepsze od Xbox One

PlayStation 4 zostało najlepiej sprzedającą się konsolą w minionym roku w Wielkiej Brytanii. Produkt Sony rozszedł się w tym kraju w 530 tysiącach egzemplarzy. Xboksów One sprzedano o 166 tysięcy mniej.

PlayStation 4
Entertainment Retailers Association – grupa zrzeszająca sprzedawców i dystrybutorów materiałów rozrywkowych (w tym gier), powołując się na GfK Chart-Trac, przedstawiła garść statystyk dotyczących sprzedaży konsol i gier w 2013 roku.

PS4 od momentu premiery zarobiło około 181,6 mln funtów, a nieco droższa konsola Microsoftu – ok. 144,5 mln funtów.

Oba urządzenia idą łeb w łeb, jeśli chodzi o sprzedaż na świecie – sprzedano około 2 milionów sztuk każdej z nich. To znacznie poniżej oczekiwań Sony, które chciało sprzedać 3 miliony konsol do końca roku kalendarzowego.

Mówiąc o grach, bezsprzecznym zwycięzcą został produkt Rockstara – GTA V. Gra rozeszła się w 3,67 mln egzemplarzy, bijąc na głowę nawet takie hity filmowe, jak Skyfall czy Hobbit. Drugą pozycję, jeśli chodzi o gry, zajęła FIFA 14, która najlepiej sprzedawała się przed świętami.

Pierwsza dwudziestka zestawienia prezentuje się następująco:

Hity 2013 roku - sprzedaż
Źródła: Gamespot, Eurogamer

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.