Share This Post

Wieści z branży gier

Znamy datę premiery pierwszej polskiej gry na PS4

Znamy datę premiery pierwszej polskiej gry na PS4

Może ciężko w to uwierzyć, ale od październikowej premiery PlayStation 4 nie pojawiła się jeszcze ani jedna polska gra na tę konsolę. Dzięki pracy rodzimego Bloober Team już niedługo się to zmieni.

Twórcy między innymi serii gier logiczno-zręcznościowych A-Men planują na 29 stycznia premierę swojej najnowszej produkcji – Basement Crawl. Będzie to tytuł ekskluzywny dla najnowszej konsoli Sony.

basement crawl

Basement Crawl ma być wariacją na temat Bombermana łączącą w sobie klasyczny styl, nowoczesną mechanikę i klimat kultowych horrorów. Największy nacisk położony jest na rywalizację w multiplayerze. Może mierzyć się do 4 graczy lokalnie lub aż 8 osób w meczu online. Choć do wyboru będą 4 różniące się od siebie klasy postaci, założeniem twórców jest jak największe uzależnienie przebiegu rozgrywki od umiejętności graczy. Dzięki temu na każdej z 9 aren trzeba będzie opracować własną taktykę i w razie potrzeb dostosować ją do sytuacji na ekranie.

Gra oczywiście ukaże się w dystrybucji cyfrowej.

Źródło: Informacja Prasowa

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.