Share This Post

Wieści z branży gier

The Book of Unwritten Tales 2 radzi sobie nieźle na Kickstarterze

Zrzut ekranu z "The Book of Unwritten Tales 2"

KING Art Games, twórcy bardzo dobrze ocenianej przygodówki „The Book of Unwritten Tales”, niedawno rozpoczęli na Kickstarterze akcję, mającą na celu ufundowanie sequela produkcji. Podstawowy cel został osiągnięty niezwykle szybko, a przekroczenie kolejnych progów zapewni kilka niespodzianek od autorów – między innymi lepsze rozbudowanie nowego tytułu.

Obecnie zebrana kwota to niemal 125 tysięcy dolarów. Oprócz podstawowego (65 tysięcy dolarów), został przekroczony jeszcze jeden próg (95 tysięcy), dzięki czemu możemy mieć pewność, że gra będzie zawierała misje poboczne oraz dodatkowe stroje dla bohaterów, które mogą być łączone w różnorodnych kombinacjach.

Kolejne granice to:

  • 145 tysięcy dolarów – część ścieżki dźwiękowej ma zostać nagrana z udziałem orkiestry, a twórcy zatrudnią osobę odpowiedzialną za stworzenie bloga oraz filmów regularnie informujących o postępach w rozwoju tytułu,
  • 235 tysięcy dolarów – po osiągnięciu tej kwoty, gra pojawi się w wersji reżyserskiej. Cała ścieżka dźwiękowa będzie nagrana przy udziale orkiestry, tytuł będzie zawierał też więcej animacji, bardziej szczegółową mimikę twarzy bohaterów oraz zaawansowane ustawienia kamery.

Gra ma zadebiutować na początku 2015 roku i zapewnić około 20 godzin rozrywki. Będzie dostępna dla komputerów z systemami Windows, OS X oraz Linux, zarówno w wersji na platformę Steam, jak i wolnej od zabezpieczeń DRM (pudełkowej i cyfrowej).

Już jesienią 2014 roku, każdy, kto wpłacił co najmniej 25 dolarów będzie miał dostęp do nieukończonej jeszcze gry w ramach Early Access w serwisie Steam.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją pierwszej części gry. Warto wspomnieć, że jest ona częścią najnowszego Humble Adventure Bundle, o którym więcej możecie dowiedzieć się tutaj. Zachęcamy również do dołożenia swojej cegiełki do sequela w serwisie Kickstarter. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 30 dni.

Oto wideo, które opublikowali twórcy po osiągnięciu pierwszego celu.

Źródła: Kickstarter, KING Art Games