Share This Post

Wieści z branży gier

Chroma – wieloosobowy muzyczny FPS od twórców Rock Band

Chroma – wieloosobowy muzyczny FPS od twórców Rock Band

Harmonix – studio odpowiedzialne między innymi za fantastyczną serię Rock Band, czy popularne Dance Central wkracza na zupełnie nowe pola: swoją nową produkcją chce pokazać zupełnie nowe podejście do klasycznych arenowych strzelanek łącząc dynamiczną akcję z muzyką.

Do walki dołączamy jako Fader, muzyczna ikona przyszłości, z zadaniem walki o przejęcie kontroli nad wielotematycznym kulturowym kanałem znanym jako „The Signal”. Muzyka będzie jego bronią, dźwięk amunicją.

W tej produkcji to muzyka jest najważniejsza. Chroma oferuje innowacyjne połączenie FPS-owych mechanik ze ścieżką dźwiękową – na przykład odpowiednie zgranie strzałów z rytmem muzyki zapewni zadawanie większych obrażeń przeciwnikom. Muzyka wpłynie tu również na zmiany w obszarze, na którym toczyć będzie się rozgrywka – wraz z najważniejszymi momentami utworów pojawić się mogą nowe pozycje snajperskie, czy osłony, wszystko w pełnej synchronizacji z rytmem.

W Chromie występować będą różne klasy postaci, każda ze swoim własnym, niepowtarzalnym stylem gry, broniami i perkami. Chroma będzie sieciową grą zespołową, ale przede wszystkim – darmową. Oparta na modelu free-to-play produkcja zadebiutuje jeszcze w 2014 roku, tylko na PC. Dystrybuowana będzie jedynie za pośrednictwem Steama.

Źródło: chromagame.com