Share This Post

Wieści z branży gier

Dwóch członków ekipy Wiedźmina 3 przechodzi do 11 bit

Dwóch członków ekipy Wiedźmina 3 przechodzi do 11 bit

Dziś 11 bit studios oficjalnie poinformowało o przejściu do siebie dwóch członków CD Projekt RED. Maciej Szcześnik oraz Marek Ziemak pracowali nad Wiedźminem 3, zajmowali się rozgrywką.

party

Po latach pracy nad kolejnymi Wiedźminami panowie zdecydowali dołączyć do zespołu 11 bit studios. Jak mówił Maciej Szcześnik: „Absolutnie cieszę się z przejścia do 11 bitów. Będę odpowiedzialny za całkowity design gry, która właśnie powstaje w mojej głowie. To kapitalne uczucie, kiedy w wyobraźni tworzę po kolei elementy świata, jego postacie, zasady nim rządzące i widzę, że pusta kartka zapełnia się moimi pomysłami, które następnie ożywają.”

Szcześnik będzie głównym projektantem jednej z nowych gier 11 bit studios, rola Marka Ziemaka będzie ujawniona w najbliższym czasie, razem z zapowiedziami nowych projektów 11 bit.

Co odejście panów oznacza dla powstającego obecnie Wiedźmina 3? Jak powiedział serwisowi Polygamia Marek Ziemik: „Projekt Wiedźmin 3 opuszczam po prawie 2 latach intensywnego developmentu na etapie, na którym czuję się z tym komfortowo i który z pewnością nie zaszkodzi końcówce projektu.”

Źródło: polygon.com