Share This Post

Wieści z branży gier

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.02.2014

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.02.2014

 

Zakończył się kolejny Nintendo Direct. Posłuchaliśmy tym razem o grach na Wii U i 3DSa, których premiery planowane są na koniec wiosny.

 

 

Retransmisję tego wydarzenia możecie oglądać poniżej.

A oto spis najważniejszych przedstawionych gier.

Pierwszy trailer okazał się „małym” zaskoczeniem. Do zawodników w nowym Super Smash Bros. dołączy Little Mac z Punch Out! Nie poznaliśmy jednak daty premiery samej gry.

Mario Golf dostanie nowy tryb – „Castle Club”. Pokierujemy w nim własnym Mii, które będziemy mogli wyposażyć wedle uznania w różne ubrania i kije. Tryb ten ma pomóc graczom poprawić swoją technikę grania w wirtualnego golfa i przygotować ich na rozgrywkę po sieci.

Iwata zachwyca się „nowymi” opcjami w Kirby Triple Deluxe. Między innymi ogromem ciosów, którymi nasz różowy bohater może kopiować po przeciwnikach. Oprócz tego w grze pojawią się dodatkowe znajdźki. Nie mogło też zabraknąć implementacji Street Passa. Postaci niezależne będą nam podrzucać przydatne przedmioty podczas gry, ale będą one lepsze przy wykorzystaniu systemu. Będzie można dostać breloczek w grze. Premiera gry – 16 maja.

W Yoshi’s New Island po trafieniu przez przeciwnika Mario wpada w bąbelek. Naszym zadaniem jest oczywiście uratowanie go za wszelką cenę. W grze pojawią się też specjalne znajdźki, które urozmaicą naszą przygodę. Mega Egg-dozer potrafi niszczyć rury. Metal Egg-dozer toczy się i niszczy wszystko na swojej drodze. Yoshi potrafi się też transformować, a jego dodatkowymi wcieleniami, na przykład łodzią podwodną, możemy sterować żyroskopowo. Super Yoshi lata po niebie i dolatuje wcześniej nieodkryte miejsca. Jest też power-up dodający mu nieco mniej potężne skrzydełka.

Steel Diver: Sub Wars to ciekawa gra oparta o kierowanie własną łodzią podwodną w widoku pierwszoosobowym. Duży nacisk zostanie położony na potyczki przez internet, ale nie zabraknie też kampanii jednoosobowej. Co ciekawe, gra ma darmową, okrojoną wersję, która powinna dać graczom pogląd na to, czy opłaca się zakupić wersję Premium.

Nowa gra Pokémon Link: Battle! to taki Puzzle Quest z klikaniem w Pokémony. Wszystko opiera się o mechanizm łapania kolejnych stworkami i walki z coraz potężniejszymi wrogami. Ciekawostką ma być 4-osobowy co-op. Premiera jest przewidziana na 20 marca.

Monster Hunter 4 Ultimate na 3DSa ma być przełomem. Dynamizm, multiplayer online i inne bajery. Pojawi się jednak w Stanach dopiero na początku 2015 roku – premiera w Europie jest potwierdzona, ale nie wiadomo kiedy.

Level 5 przygotowali ciekawą parodię gier RPG. W Weapon Shop de Omasse poprowadzimy sklep z bronią w grze RPG i będziemy musieli po prostu dbać o swój biznes. Odpowiadać będziemy za na przykład kucie mieczy, ale jeśli bohater umrze po kupnie naszego słabego wyrobu, nie będzie to dobra reklama.

Donkey Kong i Cranky Kong planują skopać tyłki złym sowom za niszczenie bananów.

NES Remix 2 przeniesie nas do kolejnych pamiętnych gier z historii Nintendo. Będzie można iść w lewo Luigim w Super Mario Bros. Gra pojawi się 25 kwietnia.

Gry z GameBoya Advance zaczną pojawiać się od kwietnia w Virtual Console. Ujawnione na razie tytuły to Metroid Fusion, Yoshi’s Island Super Mario Advance 3 oraz Mario & Luigi Superstar Saga. Z czasem do oferty będą dodawane nowe tytuły.

Mario Kart 8 wygląda na kupę zabawy. Do stawki dołączają Koopalingi Bowsera. Gra wyjdzie 30 maja.

Bayonetta 2 ma rozmach.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.