Share This Post

Wieści z branży gier

Po co naprawiać grę skoro można wypuścić DLC?

Po co naprawiać grę skoro można wypuścić DLC?

Twórcy Batman: Arkham Origins wychodzą właśnie z takiego założenia, deklarując, że przede wszystkim skupią się na dodatkach rozszerzających fabułę gry, a nie na łatkach, które mają za zadanie usunąć liczne błędy utrudniające rozgrywkę.

Screen z gry Batman Arkham Origins

Na oficjalnym forum gry Batman: Arkham Origins, zniecierpliwieni gracze postanowili zapytać, kiedy twórcy postanowią wypuścić nastepny patch, mający za zadanie naprawić kolejne błędy, które czasem nie pozwalały ukończyć gry lub zdecydowanie ją utrudniały. Jakimże wielkim zdziwieniem była odpowiedź opiekuna społeczności o pseudonimie Mercury, który odpowiedział:

Jeśli stworzylibyśmy nowy patch, to tylko w sytuacji, jeśli próbowalibyśmy naprawić bugi blokujące graczy, a nie drobne błędy, które nie uniemożliwiają dalszej zabawy. Problemy, które nie blokują zabawy nie zostaną wyeliminowane.

Reakcja graczy była praktycznie natychmiastowa, stwierdzili, że nie ma mowy o zakupieniu jakiegokolwiek DLC, póki autorzy nie wypuszczą kolejnej łatki. Trudno się z nimi nie zgodzić, ponieważ najnowsza odsłona Batmana od premiery boryka się z licznymi błędami.

Student zarządzania na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na codzień miłośnik gier komputerowych i nowych technologii. Ten wariat™ z Gramytatywnie