Share This Post

Wieści z branży gier

The Sly Trilogy i God of War Collection trafią na Vitę

The Sly Trilogy i God of War Collection trafią na Vitę

Dziś Sony ogłosiło, że dwie znane i lubiane ikony PlayStation z czasów PS2 pojawią się wkrótce na PlayStation Vita, w pełni zremasterowane i zoptymalizowane dla przenośnej konsolki Sony.

Na początku trzeba zaznaczyć: oba zestawy gier to po prostu dostosowane do możliwości Vity, a wydane już w 2010 roku na PS3 remastery HD gier z PlayStation 2.

Sly 3
Jako pierwsze, bo już 16. kwietnia, wydane zostanie The Sly Trilogy, czyli trzy gry z PlayStation 2: Sly Cooper and the Thievius Raccoonus, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honour Among Thieves. Najnowsza część przygód szopa Sly’a wydana została na PS3 i PSV w marcu ubiegłego roku i, trzeba przyznać, na przenośnej konsolce sprawowała się zaskakująco dobrze.

8. maja na PlayStation Vita zadebiutuje natomiast The God of War Collection, czyli oryginalny God of War oraz God of War 2. Seria z Kratosem na nowym handheldzie Sony jak dotychczas sie nie pojawiła. Wszystkie wymienione gry otrzymają pełne wsparcie dla trofeów i ekranu dotykowego.

Oba zestawy dostępne będą zarówno w wydaniach pudełkowych, jak i cyfrowych w PlayStation Store. Ceny podane zostaną bliżej premiery.

Źródło: PlayStation Blog