Share This Post

Wieści z branży gier

World of Speed – Ścigałka MMO od twórców Project Cars

world of speed

Slightly Mad Studios, zespół odpowiedzialny między innymi za Need For Speed: Shift ogłosił dziś World of Speed – zręcznościowe wyścigowe MMO jedynie na PC.

W World of Speed gracz dostanie możliwość zajęcia miejsca za wirtualną kierownicą niezliczonej liczby samochodów – poczynając na popularnych samochodach miejskich, a na najszybszych i najdroższych supersamochodach kończąc – i poprowadzenia ich wszystkich na wielu, zarówno prawdziwych, jak i wykreowanych przez twórców trasach.

„W sercu World of Speed leży niepowtarzalne doświadczenie gry dla wielu graczy, połączone z dynamicznymi elementami społecznościowymi i zupełnie nowymi sposobami rywalizacji w grze wyścigowej – zarówno solowych, jak i drużynowych” – mówi Ian Bell, dyrektor Slightly Mad Studios.

Slightly Mad jest niezależnym studiem, znanym szczególnie ze swojej współpracy przy tworzeniu gier z serii Need For Speed: Shift. Obecnie studio zajmuje się również częściowo sfinansowanym przez Kickstartera Project Cars. World of Speed wydane zostanie we współpracy z my.com; gra wejdzie w fazę zamkniętej bety wiosną 2014.

Źródło: Informacja prasowa, worldofspeed.com