Share This Post

Wieści z branży gier

Assassin’s Creed: Unity oficjalnie zapowiedziany

Assassin’s Creed: Unity oficjalnie zapowiedziany

Unity – kolejna część znanej i lubianej serii Assassin’s Creed została oficjalnie zapowiedziana przez Ubisoft. W ubiegłym tygodniu do sieci wyciekły zrzuty ekranu z wersji alpha tytułu. Kilka dni później wydawca zdecydował się na publikację krótkiego materiału wideo z gry.

„Pracowaliśmy nad nowym Assassin’s Creed przez ponad trzy lata i pomimo tego, że nie byliśmy jeszcze całkowicie gotowi na pokazanie wam naszej pełnej wizji AC przeznaczonego jedynie na konsole nowej generacji, wygląda na to, że Abstergo próbuje zmusić nas do tego czynu.” można przeczytać w opisie filmu.

W materiale, pomimo jego długości, da się zauważyć sporo szczegółów. Efekty cząsteczkowe, odbicia, czy wysoka szczegółowość tekstur to tylko niektóre z technikaliów, które mają sprawić, byśmy poczuli się next-genowo.

Przy okazji publikacji zrzutów ekranu z gry, dowiedzieliśmy się, że jej akcja ma toczyć się w osiemnastowiecznym Paryżu, w trakcie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Zwiastun jednoznacznie potwierdza te informacje.

Datę premiery gry wyznaczono (tutaj bez niespodzianek) na końcówkę 2014 roku. Assassin’s Creed: Unity zadebiutuje w wersjach dla komputerów PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Źródła: Informacja prasowa, Kotaku