Share This Post

Wieści z branży gier

Duma Szlachecka potrzebuje wsparcia

Duma Szlachecka potrzebuje wsparcia

Na portalu crowdfundingowym Wspieram.to ruszyła kampania mająca na celu dofinansowanie projektu Duma Szlachecka.

Duma szlachecka to bezpłatna gra przeglądarkowa osadzona w XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Wspominałem o niej w naszej relacji z PGA 2013. Autorzy chcą, żeby gra była jak najbardziej drobiazgowa i dokładna pod względem historycznym, w związku z tym konsultują się stale z historykami. Po pełnym odwzorowaniu ekonomii, architektury i geografii, twórcy pracować będą nad militariami i polityką, a na końcu – także nad ówczesną modą, obyczajami i sztuką.

duma szlachecka folwark

Prducenci zwrócili się do fanów o pomoc. Potrzebują przynajmniej 7000 zł. Uzbieranie tej kwoty pozwoli im na udostępnienie gry wszystkim chętnym, a ponadto: wprowadzenie rozbudowanego systemu PvP, zdobywanie zasobów poprzez najeżdżanie na jarmarki, wprowadzenie kilku nowych jednostek, czy wprowadzenie kolejnego budynku do folwarku.

Tutaj możecie wesprzeć projekt, który na ten moment zapowiada się świetnie. Mam dostęp do gry i muszę przyznać, że nawet w swoim wyjątkowo wczesnym stadium potrafiła przyciągnąć mnie do komputera podobnie albo nawet bardziej niż wcześniej Plemiona, czy eRepublik.

Źródło: Informacja prasowa