Share This Post

Wieści z branży gier

Kontroler Xbox One i pecet? Da radę!

Kontroler Xbox One i pecet? Da radę!

Pomimo braku oficjalnego wsparcia, istnieje sposób na zmuszenie do współpracy kontrolera Xbox One i komputera.

Microsoft nie opublikował jeszcze oficjalnych sterowników, umożliwiających używanie nowego kontrolera z komputerem PC. Można jednak niewielkim wysiłkiem sprawić, by pad współdziałał z pecetem.

Lucas Assis – autor modyfikacji, opublikował w serwisie YouTube poradnik (poniżej), w którym przedstawia krok po kroku, jak to wszystko działa. Generalnie, chodzi o to, by komputer rozpoznawał nowy kontroler, jako ten z Xboksa 360. Microsoft nie wprowadził poważnych zmian w budowie pada między generacjami, więc wszystkie przyciski, spusty i triggery działają bez zarzutu.

Warto dodać, że wciąż jest to nieoficjalna modyfikacja, a te mają to do siebie, że nie zawsze dobrze działają. Wiele osób komentujących wideo informuje o problemach i komplikacjach przy konfiguracji urządzenia. Oficjalnych sterowników do kontrolera można się spodziewać jeszcze w tym roku.

Źrodło: Joystiq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>