Share This Post

Wieści z branży gier

Nadchodzi nowa platforma do transmisji gier

Nadchodzi nowa platforma do transmisji gier

Polska ekipa tworzy serwis umożliwiający streamowanie gier na wzór istniejących już twitch.tv, czy Ustream. Gaming Live zapowiada, że wprowadzi na rynek wiele innowacji w dziedzinie transmisji wideo w internecie

Zespół zajmujący się projektem zakwalifikował się razem z dziesięcioma innymi firmami do akceleratora biznesowego, dzięki czemu otrzymał 30 000 dolarów oraz doradztwo biznesowe. Projektowana platforma koncentrować się będzie przede wszystkim na rynku europejskim.

Gaming live player

Treści tworzone za jej pośrednictwem oglądać będzie można na praktycznie każdym nowoczesnym urządzeniu podłączonym do internetu, poczynając na komputerach osobistych, poprzez konsole i telefony, a na telewizorach Smart TV kończąc. Twórcy zarabiać będą dzięki reklamom, modelowi subskrypcji, wirtualnej walucie czy programom afiliacyjnym.

“Gaming Live będzie tym, czego oczekują gracze i fani sportów elektronicznych. Będzie najszybszym, interaktywnym medium przekazu informacji oraz rozrywki dla pasjonatów gier wideo”- mówi Krystian Berg, COO firmy. „Rozwiązania wprowadzane przez Gaming Live będą interesujące nie tylko z punktu widzenia fanów, ale również firm oraz producentów treści audiowizualnych, którym udostępnione zostaną narzędzia do efektywnej interakcji z użytkownikami platformy. Klientom korporacyjnym natomiast, umożliwimy dotarcie do najbardziej wartościowej grupy docelowej.”

Otrzymane w ramach inwestycji pieniądze twórcy przeznaczą na stworzenie wersji beta platformy, której start przewidywany jest na początek czerwca tego roku.

Źródło: Informacja prasowa