Share This Post

Wieści z branży gier

Polacy wygrali na IEM Katowice

Polacy wygrali na IEM Katowice

Już chyba każdy słyszał, że światowe finały IEM odbywały się w Katowicach i tam były zwrócone oczy całego e-sportowego świata. A wisienką na torcie okazał się sukces Polaków.
iem

Nasi zwyciężyli w rozgrywkach w Counter-Strike: Global Offensive, pokonując 2:0 w finale szwedzki zespół Ninjas in Pyjamas i tym samym wygrywając 100 000 dolarów. Należy wspomnieć, że Polacy grali pod rosyjską flagą jako zespół Virtus.pro, a fanom e-sportu przynajmniej część nicków powinna być znana, gdyż jest to skład powstały na fundamentach słynnej Złotej Piątki z czasów wersji 1.6 gry.

Zwycięski skład:

  • Filip „Neo” Kubski
  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Jarosław „pasha” Jarząbkowski
  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Paweł „byali” Bieliński

Do powyższego sukcesu należy dodać jeszcze 2. i 3. miejsce Polaków w turnieju FIFA 14 oraz wygrana Marcina „Gnimsha” Filipowicza w rozgrywkach Hearthstone’a.

Poza tym odbyły się jeszcze rozgrywki w League of Legends i Starcrafta 2. W pierwszej z tych gier jedynym polskim akcentem był zawodnik francuskiego Millenium, Jakub „Creaton” Grzegorzewski, niestety jego zespół odpadł już w fazie grupowej, natomiast cały turniej wygrał koreański KT RB. Z kolei w Starcrafcie Polacy nie przeszli nawet eliminacji, chociaż Artur „Nerchio” Bloch był blisko awansowania do głównego turnieju. Całe zawody wygrał Korańczyk Kim „sOs” Yoo Jin.

Źródło: Cybersport.pl