Share This Post

Wydarzenia

#SecondBoss

#SecondBoss

11 marca 2014 roku

Jest wtorkowe popołudnie, siedzę w internecie, szukam jakiegoś zajęcia. Przeglądam facebooka i widzę informację o konkursie PlayStation Polska – wygląda ciekawie, więc sprawdzam szczegóły.

#SecondBoss

„Post promujący konkurs Second Boss”

Nagrać jednominutowy spot wyborczy w klimatach nowego inFamousa, aby przez jeden dzień objąć władzę nad polskim oddziałem SCEE? Myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Ciekawe co można wygrać? Scrolluję w dół strony, moim oczom ukazuje się informacja o nagrodach. ILE GIER! I ILE GADŻETÓW! Skoro są TAKIE nagrody, to pewnie będzie też duża konkurencja, ale myślę, że warto poświęcić te kilka godzin na zrobienie spotu. A nuż wygram.

Dzwonię do mojego kumpla Filipa, odbiera jego brat – Przemek. Mówię, że jest konkurs, super nagrody, trzeba nagrać filmik, jest pełno gier na PS4 i masa gadżetów. Przemek nie wie nawet o co chodzi, tylko słyszy mój szybki bełkot. Powoli tłumaczę co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie.

– I tak nie wygrasz – słyszę po chwili.
– Ale warto spróbować, robimy?
– No można, dam ci Filipa.

Po kolejnej chwili tłumaczenia i stwierdzeniu, że warto, zastanawiamy się nad pomysłami.

#SecondBoss

„ILE GIER! – mniej więcej taka była pierwsza myśl po zobaczeniu nagród :)”

Przez kilka kolejnych dni zbieraliśmy pomysły, zastanawialiśmy się, główkowaliśmy, czasem pomagali nam koledzy z klasy. Niektóre pomysły wpadły już w trakcie kręcenia. Część nie dostało się do filmu wcale, ponieważ przy składaniu materiału okazało się, że 60 sekund nas trochę ogranicza. W spocie nie pojawiła się min. specjalna edycja PS4 w biało czerwonych barwach. W tłumaczonych okładkach miała się również znaleźć FIFA 14 przerobiona na PZPN 14, ale zapomnieliśmy o tym przy składaniu materiału.

#SecondBoss

„Patriotyczna wersja PlayStation 4 – nie pojawiła się w końcowej wersji filmu na konkurs”

Zrobienie zdjęć do spotu nie zajęło nam dużo czasu. Ze wszystkim uwinęliśmy się w około 2-3 godziny. Nie było to zbyt profesjonalne, ponieważ nagrywaliśmy to aparatem z tabletu. Myślę jednak, że najważniejsze były pomysły, które spodobały się jurorom.

21 marca 2014 roku

Nasza wizyta w siedzibie PlayStation była zaplanowana na 21 marca. Jako iż jest to pierwszy dzień wiosny, obchodzi się wtedy również dzień wagarowicza, więc nie było problemu z zerwaniem się ze szkoły. 😉

Do Warszawy udaliśmy się samochodem, zabierając po drodze Kubę. Droga przebiegła sprawnie i zajechaliśmy prawie godzinę przed planowanym czasem. W międzyczasie dostaliśmy SMS-a z numerem naszego miejsca parkingowego.

secondboss7

„Tu omawiamy nasze wrażenia z nowego inFamousa do PlayStation Polska TV”

Nie minęło dużo czasu od wjazdu do Warszawy a już naszym oczom ukazał się biurowiec Sony. Po zaparkowaniu samochodu na odpowiednim miejscu udaliśmy się za ochroniarzem, który zaprowadził nas do windy. Ona natomiast zawiozła nas na 12 piętro, gdzie mieści się biuro PlayStation.

Od razu po wejściu zostaliśmy bardzo miło powitani. Pani Monika oprowadziła nas po siedzibie, poznaliśmy pracowników oraz dowiedzieliśmy się za co są odpowiedzialni. Zobaczyliśmy też kuchnię i biuro szefa (oczywiście nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia) oraz pomieszczenie, w którym znajdują się konsole, podłączone do ogromnego telewizora wraz ze świetnym nagłośnieniem i masą gier. To miejsce zrobiło na nas największe wrażenie. Równie mocno rzucił nam się w oczy wystrój stanowisk pracy. Prawie przy każdym biurku znajdowała się konsola, gry, różne gadżety, figurki – widać było, że Ci ludzie lubią to co robią 😉

Nie było też tutaj jakiejś sztywnej atmosfery, wszyscy byli swobodnie poubierani, bez żadnych garniturów, ale nadal bardzo gustownie.

#SecondBoss

„Zdjęcie z biura szefa. Wyciągać musieliśmy go siłą, dlatego kawałek wciąż leży przy klawiaturze.”

Po zwiedzeniu siedziby, udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie przebywaliśmy później przez większość czasu. Na czas pobytu dostaliśmy notebooka (oczywiście od Sony), dostęp do konta na Facebooku, Twitterze i Instagramie, a także specjalną pocztę, na którą otrzymywaliśmy e-maile od naszych podwładnych 😉 Nie mogło się też obyć bez wizytówek oraz harmonogramu działań.

Jednym z naszych zadań było wybieranie wpisów do umieszczenia na Facebooku oraz w aplikacji konkursowej. Zorganizowaliśmy nawet własny konkurs, który polegał na wymyśleniu wzoru na kurtkę Delsina. Później mieliśmy okazję poczatować z fanami PlayStation, na których pytania staraliśmy się odpowiadać.

#SecondBoss

„Hamburgery, z mocą dymu (chili) i neonu (blue cheese).”

Poznaliśmy się też bliżej z kilkoma osobami. Sławek, który m.in zarządza profilem PlayStation na Facebooku, opowiedział nam o swojej pracy. Razem z nim napisaliśmy kilka wpisów oraz wybraliśmy co pojawi się w następnym odcinku PlayStation Polska TV. Poznaliśmy też panią Magdę, z którą rozmawialiśmy o promocji nowego inFamousa w sklepach. Mieliśmy też możliwość wysłania do dowolnego sklepu w Polsce prezentera PS3 lub PSVita. Wraz ze Stefanem wybieraliśmy próbki głosów, które mogą się pojawić w przyszłych dubbingach gier na konsole Sony (jeśli to czytasz, Stefanie, to wiedz, że musimy kiedyś dokończyć rozmowę, bo na wszystko nie starczyło czasu :D). Z panią Moniką najpierw przeglądaliśmy recenzje Second Sona, a później listę blogerów, z którymi współpracuje PlayStation Polska. Widzieliśmy też jak będzie wyglądać strefa PlayStation na evencie Coca Cola Trophy Tour w Warszawie.

#SecondBoss

Z okazji premiery nowego inFamousa mieliśmy okazję w niego zagrać. W pomieszczeniu, o którym już pisaliśmy – z 65 calowym telewizorem i niesamowitym nagłośnieniem. Chwilę później omówiliśmy nasze wrażenia z gry dla PlayStation Polska TV.

Potem do siedziby przyjechał Roger z PSX Extreme. Rozmawialiśmy o 200. numerze czasopisma, a także pojawiliśmy się na filmie „Branża na jubileusz PSX Extreme”. Chcemy też pozdrowić kamerzystę, który chodził za nami cały dzień i nagrał ponad 3 godziny materiału. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi celebryci 😉

secondboss7

„Zdjęcie z Rogerem z PSX-a? W PlayStation Polska to nie problem :)”

Plan był tak napięty, że kilku rzeczy nie udało się zrealizować. W planach był jeszcze m.in. telefon do Łoza z Afromental i do CDP w sprawie promek nowego Metal Geara. Sami widzicie, że wiele się działo. Doskonale się bawiliśmy w siedzibie PlayStation Polska i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam będziemy.

Autorzy relacji: Shagy i hipo5PL
Tekst pojawił się wcześniej na naszym blogu, na który serdecznie zapraszamy.
www.secondboss.blogspot.com

#SecondBoss

„Ekipa w komplecie :)”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>