Share This Post

Wieści z branży gier

Sprzedano 6 milionów kopii The Last of Us

Sprzedano 6 milionów kopii The Last of Us

Informacja o osiągnięciu takiej sprzedaży pojawiła się na europejskim blogu PlayStation. Studio Naughty Dog chwali się także wysokimi ocenami niedawno zaprezentowanego dodatku – Left Behind.

tlou

Poprzednia informacja o wynikach sprzedaży tytułu została opublikowana po 3 tygodniach od premiery – chwalono się wtedy sprzedanymi ponad 3,4 milionami kopii. W tym tygodniu wydawca gry zdecydował się na kolejną aktualizację. Od debiutu w czerwcu 2013 roku sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy The Last of Us. Nie wiadomo, czy chodzi tu o liczbę kopii sprzedanych dystrybutorom, czy też o te, które trafiły do graczy.

Studio pochwaliło się także, że dodatek Left Behind jest najwyżej ocenianym DLC w serwisie Metacritic w historii. Jego obecna ocena to rewelacyjne 89/100. Ocena graczy to 8.3/10.

Czy tak dobre wyniki sprzedaży i oceny sprawią, że gra doczeka się sequela? Neil Druckmann – dyrektor kreatywny firmy stwierdził, że istnieje 50% szans na to, że Naughty Dog stworzy kolejną grę. Wiadomo też, że trwają prace nad filmem, którego scenariusz bazuje na fabule gry.

Gra The Last of Us zdobyła aż 5 nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) – zwyciężyła w kategoriach: najlepsza przygodowa gra akcji, najlepszy scenariusz, osiągnięcie dźwiękowe roku oraz gra roku 2013. Ashley Johnson, która w grze wcieliła się w Ellie, zdobyła nagrodę za najlepszą rolę aktorską.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi recenzjami: The Last of Us oraz dodatku Left Behind.

Źródła: PlayStation Blog, Gamespot, Eurogamer