Share This Post

Wieści z branży gier

This War of Mine – najnowsza gra od 11 bit

Po miesiącach ciężkiej pracy 11 bit Studios przedstawiło światu swoją najnowszą grę – This War of Mine, która to zaprezentuje nam zupełnie inne spojrzenie na konflikt zbrojny niż to znane nam z innych gier wojennych.

Jak piszą sami twórcy – TWoM jest tytułem dla absolutnie doświadczonych, hardcore’owych graczy, którzy stale szukają oryginalnych koncepcji. W grze wcielimy się bowiem po raz pierwszy w cywili, a nie żołnierzy próbujących przetrwać w oblężonym mieście. Dlatego też produkcję napędza hasło „In war, not everyone is a soldier” (pol. „Na wojnie nie każdy jest żołnierzem”). This War of Mine będzie mrocznym survivalem – za dnia snajperzy uniemożliwią wyjście ze schronień, wówczas gracze będą mieli czas na wytwarzanie przedmiotów, handel, czy rozbudowę zamieszkanego domu. Dopiero pod osłoną nocy będziemy mogli opuścić domy, by poszukać niezbędnych przedmiotów, jak lekarstwa czy broń.

Michał Drozdowski, lead designer projektu, powiedział, że w trakcie prac nad nową grą zespół natknął się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Postanowili stworzyć grę, opierając się na jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza.

Na dodatek, twórcy opublikowali niesamowity trailer produkcji, z równie niesamowitym „Gyöngyhajú lány” w tle.

Źródło: Informacja prasowa