Share This Post

Wieści z branży gier

Wiedźmin 2 trafił na Linuksa!

Zrzut ekranu z gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

To dobry tydzień dla użytkowników i miłośników systemu z pingwinem w logo. Kilka dni temu serwis GOG ogłosił, że jesienią trafią do niego gry przeznaczone na Linuksa. Wczoraj natomiast dowiedzieliśmy się o oficjalnym wsparciu tego systemu przez drugą część Wiedźmina.

Zrzut ekranu z gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to jedna z najwyżej ocenianych polskich gier, ciepło przyjęta przez graczy na całym świecie. Od jej premiery minęły niemal 3 lata, jednak, jak widać, prace nad nią wciąż trwały. Zaowocowało to debiutem wersji dla systemu Linux. Dotychczas gra była dostępna w wersjach dla systemów WIndows i OS X oraz na konsolę Xbox 360.

Użytkownicy informują, że klient Steam umożliwia już pobranie linuksowej wersji gry, jednak nie da się jeszcze jej uruchomić.

CD Projekt stoi także za serwisem GOG.com. Firma poinformowała ostatnio, że w następnych miesiącach planuje dodanie wsparcia dla Linuksa dla ponad 100 tytułów, by jesienią rozpocząć pełne wsparcie. Mają one oczywiście być dostępne bez jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Wsparcie dla Wiedźmina 2 jest z pewnością dobrym znakiem. Wygląda na to, że słowa „dobre gry” i „Linux” już niedługo nie będą tak odległe od siebie…

Źródło: OMG Ubuntu