Share This Post

Wieści z branży gier

Wiedźmin 3 opóźniony, bez wpływu na Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zrzut ekranu

Studio CD Projekt RED opublikowało na swojej stronie internetowej list otwarty. Informuje w nim, że najnowsza część Wiedźmina zadebiutuje w lutym 2015 roku, a nie, jak informowano wcześniej, jeszcze w 2014. Opóźnienie ma na celu dokładne dopracowanie końcowego produktu. Fani Cyberpunk 2077 nie mają się jednak czym martwić – nad tym tytułem pracuje oddzielna ekipa, więc opóźnienie nie ma dużego wpływu na rozwój tej gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zrzut ekranu

Opóźniony Wiedźmin

W liście CD Projekt informuje, że nowy Wiedźmin ma być „ukoronowaniem” prac studia przy tworzeniu RPG-ów, a także wpłynąć na rozwój tego gatunku. Atutem ma być ogromny, otwarty świat, dzięki któremu gracze mają „przeżyć niezapomniane przygody”. Z uwagi na wielkość projektu stwierdzono, że należy położyć szczególny nacisk na dopracowanie każdego detalu i dobrze przetestować grę. Niestety, na to potrzeba czasu, więc twórcy musieli zdecydować się na przesunięcie premiery.

„Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015.”

Zarząd CD PROJEKT SA

Studio przeprasza w liście wszystkich graczy, którzy z niecierpliwością oczekują premiery Wiedźmina, wyraża też nadzieję, że dodatkowy czas nie pójdzie na marne i uczyni Wiedźmina 3 „jedną z najlepszych gier RPG”.

Cyberpunk 2077 bez zmian

W rozmowie z serwisem Gamespot, Marcin Iwiński, szef CD Projekt RED poinformował, że opóźnienie wydania Wiedźmina nie ma „żadnego znaczącego” wpływu na prace nad kolejnym tytułem RPG, który zapowiedziało studio – Cyberpunk 2077. Pracuje nad nim oddzielna grupa ludzi. Iwiński stwierdził jednak, że Dziki Gon to tak ogromny projekt, iż naturalną rzeczą jest wymiana osób między ekipami oraz pomoc przy opracowywaniu „kluczowych elementów i funkcji gry”. Powiedział, że to standardowa praktyka i nie powinna w żaden sposób spowolnić prac nad Cyberpunk 2077.

„Pracujemy ciężko nad tym, by otrzymać wyjątkową grę RPG i bądźcie pewni, że całą wiedzę, którą zdobywamy przy pracach nad Wiedźminem 3, wykorzystamy przy rozwoju Cyberpunk 2077.”

Marcin Iwiński

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest jeszcze znana. Wiemy jedynie, że tytuł zadebiutuje na platformę PC oraz „najprawdopodobniej” na konsole najnowszej generacji – PlayStation 4 i Xbox One.

Cyberpunk 2077 - grafika promująca grę

Źródła: CD Projekt, Gamespot, VG247