Share This Post

Wieści z branży gier

Amazon prezentuje Fire TV, czyli nowe urządzenie multimedialne

Amazon prezentuje Fire TV, czyli nowe urządzenie multimedialne

Amazon poinformował dziś oficjalnie o swoim nowym urządzeniu multimedialnym – małym, czarnym pudełku, które podłączymy do telewizora za pomocą HDMI, i które umożliwi oglądanie filmów, odtwarzanie muzyki a nawet granie w proste gry.

Obecnie na systemie działa ponad setka gier, a już wkrótce dołączą do nich kolejne. W tym momencie dostępny jest między innymi Minecraft, Asphalt 8, czy Sev Zero – nowa, ekskluzywna dla systemu produkcja, od Amazon Game Studios. Średnia cena płatnych gier na Amazon Fire TV to jedyne $1,85, ale wiele produkcji jest całkowicie darmowych, co powinno przyciągnąć niedzielnych graczy.

Amazonowy set-top-box otrzymał również dedykowany kontroler. Będzie on wymagany do grania w niektóre produkcje, jak Minecraft: Pocket Edition, Asphalt 8, czy NBA 2k14. Pad wyposażony jest w dwie gałki analogowe umieszczone w ten sam sposób, co te na kontrolerze od Xboxa, ma dodatkowo standardowy zestaw czterech przycisków przycisków (A, B, X, Y), krzyżak, guziki „back”, „home” i „menu”, po dwa spusty i bumpery, oraz „GameCircle button”.

amazon fire TV controller

Przechodząc do wspomnianego wcześniej przycisku GameCircle – jego wciśnięcie pauzuje grę i umożliwia przegląd najważniejszych informacji o swojej rozgrywce. Specjalne menu pozwoli śledzić osiągnięcia w grze i jej postęp, oraz da dostęp do tablic wyników.

Amazon zapowiedział również ekskluzywna grę na swój system. Sev Zero łączy dynamikę strzelanki ze strategicznym planowaniem z gier tower defense. Posiada również możliwość zabawy dla dwóch graczy, gdzie druga osoba przy pomocy tabletu Kindle Fire HD lub HDX wspomaga grającego na „konsoli”.

Poza grami, użytkownicy otrzymają dostęp do przeróżnych aplikacji, jak Netflix, TuneIn, czy Hulu. Urządzenie przychodzi do nas w zestawie z pilotem, który umożliwi standardowe sterowanie wszystkimi jego opcjami, ale również posiada wbudowany mikrofon, używany do wyszukiwania głosowego.

Amazon Fire TV posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Krait 300, kartę graficzną Qualcomm Adreno 320, 2 GB pamięci RAM, ma wbudowane 8 GB pamięci. Łączy się z internetem zarówno bezprzewodowo, jak i „po kablu”. Ma wbudowany interfejs Bluetooth. Podłączymy go do telewizora z pomocą kabla HDMI. Cena urządzenia to $99, czyli około 300 złotych. Opcjonalnie, można zakupić jeszcze kontroler do gier w cenie $39,99, czyli około 120 zł. Amazon Fire TV obecnie dostępny jest jedynie w Ameryce. Strona internetowa urządzenia.