Share This Post

Wieści z branży gier

Amazon wycofuje się z darmowej wysyłki do Polski

Amazon wycofuje się z darmowej wysyłki do Polski

Od 3 kwietnia wszystkich Polaków lubujących się w zakupach w brytyjskim oddziale sklepu Amazon czeka niespodzianka. Jak ogłosił gigant, nie będziemy mieli już opcji darmowej wysyłki na teren naszego kraju.

FREE Super Saver Delivery sprawił, że od 2010 roku mieszkańcy większości krajów Unii Europejskiej mogli dokonywać zakupów przeróżnych produktów w całkiem korzystnych cenach, bez konieczności ponoszenia opłaty za przesyłkę kurierską. Informacja o zmianie ukazała się bez ostrzeżenia, ale wszelkie zamówienia przedpremierowe lub jeszcze nie zrealizowane zamówienia, zostaną oczywiście dostarczone na starych warunkach, bez konieczności dopłacania.

Amazon

Co ta zmiana może oznaczać dla polskiego konsumenta? Że może przestać się opłacać kupować na brytyjskim Amazonie. Cena przesyłki będzie teraz zależna od rodzaju produktu i jego masy – na przykład do zakupionej gry trzeba będzie doliczyć coś w okolicach 25 złotych. Szczegółowa tabela znajduje się tutaj.

Źródło: amazon.co.uk

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.