Share This Post

Wieści z branży gier

Borderlands: The Pre-Sequel! trafi na PC i konsole starej generacji

Borderlands: The Pre-Sequel! trafi na PC i konsole starej generacji

2K oficjalnie potwierdziło plotki dotyczące nowej części serii. Borderlands: The Pre-Sequel! ma zadebiutować już jesienią tego roku.

Na początku tygodnia w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące trzeciej części popularnej serii. Teraz możemy mieć pewność, że gra faktycznie jest w fazie produkcji.

Potwierdzono informacje, że akcja gry będzie toczyła się w pięcioletniej przerwie między wydarzeniami z Borderlands 1 i 2, a miejscem akcji, zgodnie z przewidywaniami, będzie Elpis – księżyc Pandory.

The Pre-Sequel! ma zawierać cztery klasy postaci:

  • Athena, the Gladiator: która zadebiutowała w DLC do pierwszej części Borderlands – The Secret Armory of General Knoxx,
  • Wilhelm, the Enforcer: jeden z pierwszych bossów w Borderlands 2,
  • Nisha, the Lawbringer: szeryf Lynchwood z Borderlands 2,
  • Claptrap, the Fragtrap: nieco lepiej wyposażony towarzysz-robot z Borderlands 2.

Klasy oczywiście będą różniły się specyficznymi umiejętnościami. Przykładowo: Athena będzie mogła uruchomić specjalną tarczę, chroniącą jej ciało przed pociskami oraz odbijającą je z powrotem w stronę wrogów.

Znaczącą zmianą będzie także księżycowe środowisko, w jakim przyjdzie nam grać – będzie można skakać wyżej i dalej, a zasoby powietrza będą mocno ograniczone. Otrzymamy również nowe bronie.

Gra pojawi się jesienią na pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Co z nową generacją tych urządzeń? Autorzy gry stwierdzili, że sprzedano jeszcze za mało egzemplarzy konsol nowej generacji, więc produkcja gry pod te platformy zwyczajnie się nie opłaca. Randy Pitchford, szef Gearbox Software – producenta gry, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer stwierdził, że nie każdy gracz Borderlands zakupił nową konsolę, z kolei posiadaczy Xboxa One, czy PS4, którzy nie mają sprzętu wcześniejszej generacji jest naprawdę niewiele.

„Myślę, że nie przesadzę mówiąc, że na Borderlands jest całkiem spory popyt. Ten popyt koncentruje się na Xboksie 360, PS3 i PC. Nie wiemy w jakim stopniu ukształtuje się na next-genach. […] Obecnie na świecie jest ponad 150 milionów konsol PS3 i Xbox 360, a 170 milionów może być nawet bliższą prawdy liczbą. [Z drugiej strony,] jest mniej Xboksów One i PS4, niż sprzedaliśmy kopii Borderlands 2.”

Randy Pitchford, Gearbox Software

Źródła: 2K Blog, Eurogamer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>