Share This Post

Wieści z branży gier

Co nowego przyniesie Mario Kart 8?

Co nowego przyniesie Mario Kart 8?

Dziś Nintendo ujawniło, jakie nowości do serii Mario Kart wprowadzi ósma część gry, której premiera przewidziana jest na 30 maja, tylko na WiiU.

Mario Kart 8 przynosi do gry kilka nowych mechanik – jedną z nich jest nowa opcja „antygrawitacji”, która pozwoli graczom ścigać się do góry nogami, lub po pionowych powierzchniach. Pojawią się również znane z poprzednich części lotnie, łodzie podwodne, czy motocykle.

W najnowszych Mario Kartach pojawią się dwie nowe bronie. Pierwszą z nich jest Piranha Plant, która przyczepia się z przodu pojazdów i atakuje przejeżdżających zawodników, czy leżące skórki od bananów. Za każdym razem, gdy pirania rzuca się do przodu by ugryźć, gracz otrzymuje bonus w postaci chwilowego przyspieszenia. Drugą nową bronią jest Boomerang Flower. Po jego zebraniu, zawodnik będzie mógł rzucać bumerangiem, by spowolnić oponentów. Przez to, ze bumerang leci po łuku, trafić będzie można jednocześnie kilku przeciwników. Będzie można nim rzucić trzykrotnie, zarówno przed, jak i za siebie.

Do gry powróci 16 klasycznych tras znanych z poprzednich części serii, między innymi Moo Moo Meadows z Mario Kart Wii, Toad’s Turnpike znane z Mario Kart 64 i Donut Plains z Super Mario Kart. Wygląd tych map został oczywiście trochę zmieniony na potrzeby nowych funckcji Mario Kart 8. Zaimplementowane zostało również 16 zupełni nowych tras.

Mario Kart 8 posiada wsparcie dla kilku rodzajów sterowania. Pojazdami kierować będzie można za pomocą Wii U GamePada, Wii U Pro Controllera, Wii Wheel, oraz przy pomocy Wii Remote i Nunchuka. Grać będzie również można korzystając z samego GamePada WiiU, z wyłączonym telewizorem.

Mario Kart 8 to pierwsza gra z serii, która działać będzie w HD. Twórcy zapewniają, że wyświetla obraz w 1080p i w stałych 60 klatkach na sekundę.

Źródło: Informacja Prasowa