Share This Post

Wieści z branży gier

Plants vs. Zombies: Garden Warfare trafi na PC w czerwcu

Zrzut ekranu z Plants vs. Zombies Garden Warfare z dodatkiem Zomboss Down.

Studio PopCap Games ogłosiło, że możemy spodziewać się premiery Plants vs. Zombies: Garden Warfare na platformę PC już 24 czerwca. Nieco wcześniej poinformowano również o wprowadzeniu do gry mikropłatności, które mają uprzyjemnić rozgrywkę nieco mniej cierpliwym graczom.

Gra ma pojawić się na platformie Origin. Pecetowa wersja będzie zawierała już wszystkie dodatki wydane wcześniej na konsolowe odpowiedniki. W dniu premiery dostępne więc będą: paczka Garden Variety Pack czy rozszerzenie Zomboss Down.

Tytuł zostanie wydany w dwóch wersjach: zwykłej edycji w cenie 79,99 zł oraz o 10 złotych droższej – cyfrowej edycji specjalnej, która będzie oferowała dodatkowe opcje personalizacji postaci oraz 80 000 monet do wykorzystania w grze.

W poprzednim tygodniu dodano do gry możliwość zakupu wirtualnej waluty w sklepie. Dzięki temu gracze, uszczuplając nieco swój portfel, będą mogli szybko zakupić ulepszenia dla postaci, nie musząc zdobywać wirtualnych monet podczas rozgrywki.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare zadebiutowała na konsolach Xbox 360 oraz Xbox One 27 lutego. Od początku twórcy wspominali jednak, że wersja na komputery PC doczeka się swojej premiery z niewielkim opóźnieniem. Nie wiadomo natomiast nic o wersji na konsole Sony. PopCap Games wspominało, że zastanawia się nad taką ewentualnością.

Zwiastun w wersji amerykańskiej informuje o premierze 24 czerwca, europejskie trailery informują o 26 lub 27 dniu tego miesiąca. Nie potwierdzono polskiej daty premiery.

Źródła: EA, Eurogamer