Share This Post

Wieści z branży gier

Premiera Daylight przesunięta

Premiera Daylight przesunięta

Daylight to rozgrywający się w opuszczonym szpitalu horror, zapowiedziany pierwotnie na 8 kwietnia. Dziś twórcy ogłosili, że premiera gry przesunięta zostaje na 29 kwietnia.

Jak czytamy w informacji prasowej: „Nie przebierajmy w słowach. Najważniejsze, co musicie wiedzieć teraz o Daylight to to, że musimy przesunąć datę premiery o kilka tygodni naprzód. Przez to, że Daylight ma proceduralnie generowany świat, proces jego tworzenia jest zupełnie inny. W wielu wypadkach pomogło to zespołowi, upłynniając tworzenie środowiska, ale zabrało trochę więcej czasu na upewnienie się, że wszystkie przerażające rzeczy są poprawnie zaimplementowane dla jak najlepszego wrażenia wywieranego na graczu.”

Podsumowąjąc, ekipa poprawia Daylighta, żeby ten był jeszcze straszniejszy.

Gra ukaże się 29 kwietnia na PC i PlayStation 4. Kosztować będzie 13,99 €, czyli około 60 zł. Obecnie, przy zamówieniu gry poprzez Steam, możemy liczyć na 33% zniżki, więc do 29 kwietnia gra kosztować będzie niecałe 40 złotych. Dla subskrybentów PS+ przewidziana została podobna zniżka, obowiązywać będzie jednak przez dwa tygodnie od dnia premiery.

Źródło: Informacja prasowa