Share This Post

Wieści z branży gier

Record Run – nowa mobilna gra od studia Harmonix

Record Run – nowa mobilna gra od studia Harmonix

Na konferencji PAX East studio Harmonix ogłosiło swoja nową grę, tym razem będzie to produkcja przeznaczona na platformy przenośne.

Record Run
Record Run został zapowiedziany przez Alexa Rigopulosa, szefa studia Harmonix. Jest tytułem free-to-play, w którym rozgrywka wyglądać ma podobnie, jak w Bit.Trip Runner. Nasz bohater biegnie po chodniku, a naszym zadaniem będzie prześlizgiwanie się pod lub przeskakiwanie ponad przeszkodami, zapewne w rytm muzyki. Użytkownicy będą mieli możliwość importowania do gry własnych utworów.

Nie ujawniono jeszcze żadnych konkretnych informacji na temat daty premiery, wiadomo jedynie tyle, że nastąpi ona „wkrótce”. Nie wiadomo również niczego o mikropłatnościach.

Record Run nie jest pierwszą aplikacją studia przeznaczoną na telefony i tablety, bowiem w 2011 roku na systemie iOS ukazał się VidRythm, z którego „recenzją” możecie zapoznać się tutaj.

Rigopulos powiedział podczas konferencji, że studio Harmonix poważnie zastanawia się nad przywróceniem serii Rock Band na platformach nowej generacji. Wszelkie większe nadzieje internautów ugasił jednak chwilę po prezentacji John Drake, dyrektor ds. komunikacji w Harmonix, pisząc na twitterze, że „Ci, którzy mówią, że Harmonix przywraca markę Rock Band, świadomie przeinaczają to, co zostało powiedziane.”

Źródło: Polygon.com