Share This Post

Wieści z branży gier

RetroGralnia 2014 – święto starych komputerów i gier

RetroGralnia 2014 – święto starych komputerów i gier

We Wrocławiu w dniach 21-22 czerwca odbędzie się impreza poświęcona starym grom, zabytkowym komputerom i konsolom pochodzącym z lat 70-90’.

Wrocławski Ośrodek Działań Firlej na ulicy Grabiszyńskiej 56 zostanie na jeden weekend czerwca opanowany przez stare gry, zabytkowe komputery i konsole oraz miejscowe zabytki informatyki, takie jak komputery Elwro. Podczas tej organizowanej pod patronatem Wrocławia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 imprezy, odwiedzający będą mieli możliwość zagrania na historycznym sprzęcie w gry, które pomimo upływu lat nie straciły nic ze swojej atrakcyjności. Dodatkowymi atrakcjami będą także liczne turnieje, konkursy czy wykłady poświęcone sprzętowi i grom. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowane zostaną specjalne dla nich stanowiska.

retrogralnia

Wejściówki będzie można zakupić na miejscu, podczas trwania imprezy, a ich ceny prezentują się następująco:

  • wejściówka jednodniowa – 15 zł (dla dzieci do lat dwunastu – 10 zł)
  • wejściówka dwudniowa – 25 zł (dla dzieci do lat dwunastu – 15 zł)
  • wejściówka rodzinna (opiekun + dwójka dzieci do lat dwunastu) – 25 zł za jeden dzień, 40 zł za dwa dni

Dzieci do lat czterech wchodzą za darmo.

RetroGralnia to inicjatywa mająca przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Pozwoli ona również na zapoznanie się z ogromną ilością sprzętu, który nie dotarł do nas w tamtym czasie, a był popularny na całym świecie. Drugim, równie ważnym, a może ważniejszym celem RetroGralni jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Po więcej informacji na temat samej imprezy zapraszamy na jej stronę główną.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

1 Comment

  1. Cześć, czy ktoś z was moze pomóć mi z wyborem raspberry PI? Ewentualnie platformy BBB, znajomy podrzucił mi taki link, http://www.ematador.pl/pl/c/Raspberry-Pi/160 myślicie że jest to warte uwagi? A może unikać?

Comments are now closed for this post.