Share This Post

Wieści z branży gier

Towerfall zarobiło pół miliona dolarów

Towerfall zarobiło pół miliona dolarów

Towerfall to niezależna gra stworzona przez Matta Thorsona. Początkowo była dostępna jedynie na konsolę Ouya, jednak niedawno pojawiła się na innych platformach jako Towerfall: Ascension, co spowodowało, że zaczęła zarabiać naprawdę poważne pieniądze.

Twórca gry – Matt Thorson – pochwalił się, że osiągnięto kwotę 500 tysięcy dolarów ze sprzedaży tytułu. Obecnie jest on dostępny na trzech platformach: konsoli Ouya (na którą zakupiono około 7000 egzemplarzy co daje około $100,000), PlayStation 4 oraz komputerach PC. O dziwo, platformą, na której najlepiej sprzedaje się gra, jest konsola Sony, a nie pecety, których na świecie można znaleźć zdecydowanie więcej niż całkiem świeżych PS4.

Korzystna pozycja PS4 nie dziwi jednak twórcy gry. „Wiecie, myślę, że to po prostu konsolowy tytuł.” – powiedział Thorson. „Wielu ludzi wciąż siada razem z przyjaciółmi, gdy gra na swoich konsolach, jednak nie robią tego, grając na komputerach PC. Nawet jeśli to tytuł tylko dla jednego gracza. Ja sam, wraz z moimi przyjaciółmi siadam przed telewizorem i w czasie, gdy ktoś z nas gra, reszta po prostu miło spędza czas.”

Twórca pochwalił także postawę Sony, które intensywnie promowało Towerfall.

Gra jest też najlepiej sprzedającym się tytułem na platformę Ouya. Thorson stwierdził, że „nie jest to aż tak znacząca sprawa, jednak to miłe, że wciąż znajduje tam swoich nabywców.”

Towerfall zadebiutowało jako ekskluzywny tytuł na konsolę Ouya w czarwcu 2013 roku. 11 marca 2014 trafiło na pecety oraz PlayStation 4.

Źródło: GameSpot, VG247