Share This Post

Wieści z branży gier

Drugi epizod Unearthed i nowa gra w drodze

Drugi epizod Unearthed i nowa gra w drodze

Pierwsza saudyjska gra od lat, pierwszy epizod Unearthed ukazała się już jakiś czas temu, i to nawet nie na wszystkich platformach, na których ją zapowiadano.

W międzyczasie doczekała się jednak usprawnionej Złotej Edycji (przynajmniej na pecetach i iOS-ie). Wczoraj po raz pierwszy ukazała się oficjalna zapowiedź drugiego odcinka produkcji, wspomniano także o czymś zupełnie nowym. Po kilku miesiącach milczenia na oficjalnym twitterze Unearthed pojawiły się dwa wpisy:

Co to oznacza? Że do znanej z pierwszej części gry akcji z elementami strzelania, wspinania się i eksploracji dodane zostaną dwa nowe usprawnienia. Przede wszystkim dane nam będzie kontrolować kilka postaci (ale kogo? Faris jest oczywistym wyborem, a jego siostra była raczej mózgiem operacji. Zapewne twórcy dopiszą kilku bohaterów.). W ramach tej mechaniki cofniemy się w czasie do średniowiecza, by pokierować losami samego Ibna Battuty, arabskiego podróżnika. Sam nie mam pojęcia jak panowie z Semaphore dadzą radę to wszystko upchnąć w grze, ale od samego początku nie można było odmówić im ambicji. Zwłaszcza, że rzekomo ten epizod tworzony jest na zupełnie innym silniku niż Unity użyty przy okazji pierwszego.

I to byłoby wszystko, gdyby nie reakcja pewnego innego użytkownika twittera, który zdecydował się przekazać swoim kolegom informację o nadchodzącej grze. Wdał się ostatecznie w rozmowę z jednym z developerów i dowiedział się, że:

Tak jest, najwyraźniej tego lata Semaphore pokaże jakąś inną, nową grę. Zapał godny podziwu, ja sam nie mogę się doczekać.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>