Share This Post

Wieści z branży gier

Next-genowy Minecraft już w sierpniu, ze zniżką dla old-genowców

Next-genowy Minecraft już w sierpniu, ze zniżką dla old-genowców

Firma Mojang, twórca Minecrafta potwierdziła dziś, że wersje gry dla Xboksa One, PlayStation 4 i PlayStation Vita trafią do sprzedaży już w sierpniu. Posiadacze wersji PS3 i X360 gry będą mogli zaktualizować grę do nowych edycji za jedyne $5. Posiadacze wersji PS3 otrzymają wersję Vita gratis!Minecraft dla Next-genów

Ku (miłemu) zaskoczeniu fanów, nowe wydania Minecrafta nie osuszą kieszeni wiernych fanów. Wydania next-genowe zawierały będą w sobie wszystkie funkcje edycji Xbox 360/PlayStation 3 gry z dodatkowymi usprawnieniami. Największą zmianą będzie powiększenie obszarów map, które w konsolowych wersjach były do tej pory wyraźnie ograniczone z uwagi na limitacje konsol na których się znajdowały. Wersje na „next-geny” oferowały będą również większy dystans rysowania w porównaniu do ich poprzedników.

Posiadacze aktualnych wersji gry będą również mieli możliwość zaimportowania swoich zapisów (odblokowując dodatkowo większy obszar rozgrywki) do nowego wydania, a także przeniesienie „dużej części DLC”. Z uwagi na ograniczenia licencyjne nie wszystkie paczki płatnych skinów i tekstur aktywują się w edycjach dla Xbox One/PlayStation 4. Wyjątkiem jest edycja Vitowa, która będzie w pełni kompatybilna z dodatkami do edycji PS3.

Największym zaskoczeniem będzie zapewne fakt, że wydanie PlayStation Vita gry będzie darmowe dla posiadaczy edycji PlayStation 3. Minecraft PlayStation Vita Edition udostępnione zostanie wszystkim aktualnym i przyszłym posiadaczom tego wydania gry w ramach systemu „Cross-Buy”.

Wszyscy posiadacze wersji PlayStation 3/Xbox 360 gry będą mogli również zaktualizować grę do wydania PlayStation 4/Xbox One dopłacając jedyne $5. Oferta dotyczy zarówno wydań cyfrowych, jak i płytowych w przypadku Xboksa 360, pod warunkiem, że użytkownicy płyty choć raz zagrali w grę w trybie online. Mojang „pracuje z firmą Sony” nad rozwiązaniem, które mogłoby udostępnić podobną ofertę posiadaczom płytowej edycji Minecrafta na PlayStation 3, ale szczegóły nie zostały jeszcze skonkretyzowane.

Cena gry bez zniżki to wynosiła będzie $19,99 za wydania Xbox One, PlayStation 4 oraz Xbox 360 gry oraz $19,99 za pakiet łączony „PlayStation 3 + PlayStation Vita” w systemie Cross-Buy.
Najlepsza oferta czeka użytkowników Sony, którzy za $19,99 + $5 opłaty aktualizacyjnej wyposażą się we wszystkie trzy wydania gry na platformy Sony.

Źródło: Mojang

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.