Share This Post

Wieści z branży gier

Night Trap prawdopodobnie zostanie wydany ponownie

Night Trap prawdopodobnie zostanie wydany ponownie

Night Trap, gra FMV (coś w stylu grywalnego filmu) wydana na początku lat 90., wzbudziła swego czasu kontrowersje na tyle duże, że to między innymi jej przypisuje się zainspirowanie powstania ESRB – amerykańskiego odpowiednika PEGI.

Czasy się jednak zmieniły, a produkcja została nieco zapomniana – dlatego James Riley, posiadający prawa do tytułu, zastanawia się nad wydaniem Night Trap ponownie. Wszystko przez długotrwałe naciski fanów w zamkniętej grupie na Facebooku. Miłośnicy Night Trap od lat domagali się, by ta wydana pierwotnie na Segę CD, Segę 32X, 3DO Interactive Multiplayer i PC gra została wreszcie wydana w odświeżonej edycji – nie mieli pojęcia, że chce tego również ojciec gry.

Night Trap

W swoim wpisie podziękował za zainteresowanie i zaznaczył, że już od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy w tej sprawie. Jedyne, co może zdradzić, to fakt, że owa reedycja jest planowana – nie wiadomo jednak na jakie platformy i kiedy dokładnie. Wiadomo również, że planowane jest zwiększenie rozdzielczości i poprawienie gameplayu.

Szykuje się ciekawostka dla fanów gier. Nie bez przyczyny gatunek FMV praktycznie zniknął z rynku już w latach 90. – obserowowanie jak ten „nowy” Night Trap zostanie przyjęty będzie więc interesujące.

Źródło: CVG.com

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.