Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo podzieli się zyskiem z reklam na YouTube

Nintendo podzieli się zyskiem z reklam na YouTube

Nintendo uruchomiło program partnerski, który pozwala użytkownikom serwisu YouTube publikować let’s playe z tytułów wydanych przez firmę. Jest jednak kilka zastrzeżeń.

Po pierwsze, twórcy materiałów muszą uzyskać zgodę od partnera reklamowego Nintendo. Gdy takie pozwolenie zostanie udzielone, użytkownicy będą mogli publikować let’s playe do woli.

Zyski generowane przez reklamy zostaną podzielone na trzy części: kawałek tortu otrzyma Nintendo, inny Google, a jeszcze trochę zostanie dla samego użytkownika.

Nintendo zaczęło już oznaczać filmy zawierające materiały z ich gier, dzięki czemu mogą się w nich wyświetlać reklamy firmy. O polityce japońskiego giganta dotyczącej gier zrobiło się głośno już rok temu. Wtedy to firma zaczęła blokować zarabianie na materiałach z jej gier, samemu zgarniając cały generowany zysk oraz przymusowo włączając reklamy w danych filmach.

„Dla większości filmów stworzonych przez fanów, nie będzie praktycznie żadnych zmian, jednak przy tych z nich, które zawierają materiały będące w posiadaniu Nintendo, takie, jak obrazy lub dźwięki o konkretnej długości, mogą pojawić się reklamy. Będą one wyświetlane przed, obok, lub po odtworzeniu wideo.

Chcemy, by nasi fani wciąż cieszyli się udostępnianiem materiałów Nintendo w serwisie YouTube, dlatego, w przeciwieństwie do innych firm z branży, postanowiliśmy nie blokować ludzi, którzy używają naszej własności intelektualnej.”

Nintendo

Źródło: VG247